האם מומלץ להשתמש בVPN עבור מחשבים מרוחקים

פורום פורומים פורום תמיכה בתקלות מחשבים האם מומלץ להשתמש בVPN עבור מחשבים מרוחקים

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    itsho
    מנהל בפורום

הקמתי למישהו שרת RDP כאן בארץ.

יש 6 משתמשים בארץ ועוד 3 מחו"ל (NY).

המשתמשים מחו"ל טוענים שהגישה מאוד איטית.

שאלה 1:

היא האם כדאי לי ליצור VPN, וכך המהירות תגדל, או שאין שום קשר.

שאלה 2:

מהירות הADSL של השרת היא 2.5 מגה (הורדה) ו0.2 (העלאה)

האם אני חייב מהירות העלאה גבוהה יותר ? כי ביטלתי את ה"צלילים, והורדתי את הרזולוציה גם אצל הלקוחות בחו"ל.

כעיקרון VPN זו דרך עדיפה בעיני במידה ויש לך מספר לקוחות לא גדול במיוחד שמתשתמשים בה, אולם אני לא חושב שהמהירות שלך תגדל בהרבה אלה אם תנסה לעבוד איתם בגישת FTP רק לקבצים.

בעניין מהירות ההעלאה שלך 02 נראה לי נמוך מידי, התפיסה צריכה להיות כך שכל פניה לשרת נחשבת העלאה והייתי מכפיל בשלב הראשון את ההעלאה שלך.

כמו כן בדוק האם יש הבדל (גם אם קטן יחסית) במהירות התגובה של המשתמשים בארץ למשתמשים בחול' 

itsho
    מנהל בפורום

תודה.

1. למה בVPN יהיה הבדל רק בFTP ? הלא אם המהירות גודלת אז היא גודלת – לא לפי סוג השימוש ?

2. יש הבדל גדול במהירות של הגולשים מחו"ל לגולשים מהארץ. – השאלה היא האם VPN לבד ישפר את המהירות או שצריך גם לשדרג את המהירות.

כי FTP הוא פרוטוקול שעובד בצורה הרבה יותר פשוטה (תיקיות)  ולא מעמיס על המערכת, ברגע שיש לך גישה אתה מנצל את מלוא רוחב הפס (במסגרת המגבלות כמובן)

אני לא רואה סיבה שלקוחות שלך צריכים לראות את ה gui  של המערכת עצמה במידה והם רוצים למשוך מידע (אלה אם הם משתמשים בשרת גם כשרת דוא"ל ומישהו זולתך צריך לתת שם הרשאות.

במידה ו ה VPN לא ישפר לך את המהירות משמעותית אז לדעתי לא תקבל שינוי משמעותי גם ב 3.5  (הורדה כמובן)  – בסך הכל מה שיש לך עכשיו זה מכובד למדיי לכמות המשתמשים שלך.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.