תקלה בפירמוט

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    kaftoritis
    חבר

ב"ה

קיבלתי מחשב יד שניה שעבד מצויין. פנטיום 4 דואל קור 2.8.

זיכרון 1 G כרטיס מסך 64M עם כונן CD.

עשיתי פירמוט עמוק עם דיסק מקורי XP ומיד אח"כ באתחול הראשוני באמצע ההתקנה הוא נתקע. חשבתי שאולי ה CD של ההתקנה לא בסדר ולקחתי CD אחר וגם זה לא עזר. החלפתי כונן קשיח ועשיתי את אותן פעולות ושוב נתקע באותו השלב. לקחתי כונן DVD אחר וניסיתי שוב פירמוט+התקנה ושוב נתקע באתות השלב.

מה עושים?

אני מזכירה שוב: המחשב עבד מצויין עד יומיים לפני שלקחתי אותו. הוא פשוט היה שייך להנהלת חשבונות עם כל מיני נתונים דיסקרטים ולכן הוחלט לפרמט אותו.

תודה מראש לעוזרים

אבי לוי
    מנהל בפורום

שלום לך

האם קבלת הודעת שגיאה כל שהיא תוך כדי תהליך ההתקנה ?

האם תוך כדי תהליך ההתקנה, קיים איזו שהוא התקן חיצוני המחובר למחשב (USB) ?

האם מחקת את כל המחיצות לפני תהליך הפרמוט ?

kaftoritis
    חבר

ב"ה

– לא קיבלתי שום הודעת שגיאה. כשהXP התחיל לעלות יש את הלוגו שלו ואת הקוביות הכחולות שרצות משמאל לימין. אחרי כ- 1 דקה הקוביות נעמדות במקום וזהו. כך כל המחשב קופא, המקלדת משותקת וכו'. אם אני מוציאה ברגע זה את ה-CD הוא לא מודיע לי שום דבר שחסר לו.

– לא קיים שום התקן חיצוני שמחובר למחשב.

– לפני הפירמוט הוא הראה לי שיש לי מחיצה עם 8M שבא אין כלום וכל שאר הזיכרון נמצא לי במחיצה שבא בחרתי להתקין את ה-XP

אלי
    חבר

איזה מערכת הייתה מותקנת

ואיזה מערכת את מנסה להתקין

kaftoritis
    חבר

היתה XP פרופשיונל של המשרד. 

ואני מנסה להתקין XP פרופשיונל שלי עם רשיון.

אלי
    חבר

נסי להתקין אחרי איפוס הביוס

אם התקלה ממשיכה

סביר להניח שמדובר בחומרה פגומה

(כן אני יודע שהוא עבד מצויין יומיים לפני)

התחילי בבדיקת ה ram ותעברי למעבד

kaftoritis
    חבר

איך אני מאפסת ביוס?

לגבי בדיקת הזכרון, אם היתה בעיית זכרון הוא לא היה נתקע על ההתחלה עוד לפני שהוא נכנס ללוגו של ה-XP?

בכל אופן איך אני בודקת זכרון ומעבד?

תודה מראש על העזרה

blue
    חבר

אם יש לך דיסק של חלונות 7 , יש כלי לבדיקת זכרון או לחלופין את יכולה להוריד את התוכנה :

בקשר למעבד אין לך הרבה מה לבדוק חוץ מ טמפרטורה , כאשר המחשב נדלק תלחצי DEL
    יכנס לך לתפריט BIOS שם תחפשי תפריט שנקרא HARDWARE MONITOR או SYSTEM MONITOR  זה משתנה מביוס לביוס , שם תחפשי את טמפרטורת המעבד שלא יעבור על 53-57 …

יכול להיות גם בעיה בכרטיס מסך , אם יש לך גם מובנה וגם כרטיס הרחבה , תנסי לשנות מאחד לשני  תוך כדי ביטול השני ..

במקומך, עם יש לך קצת חוש טכני , היתי מפרק את הכרטיס מסך  ואת הזכרונות מנקה מאבק ומחזיר …

או לחילופין , הפתרון הכי טוב , להזמין טכנאי

blue_wolf2010-8-14 21:47:10

kaftoritis
    חבר

המחשב נקי לחלוטין, לא אמרת לי איך אני מאפסת את הביוס. האם אני נכנסת לביוס ויש שם חזרה לברירת מחדל?

נ.ב הטמפרטורה של המעבד לא עוברת את ה-57.

אין לי כרטיס מסך בתוך PCI. מה שיש לי זה הרגיל המובנה של 64M.

האתגר הוא לתקן לבד.

אשמח לרעיונות יצירתיים ותודה מראש לכל העוזרים

blue
    חבר

אז היתי הולך לכיוון הזכרונות …

אם יש לך 2 סטיקים, תשאירי רק אחד , אם זה עדיין נתקי תחליפי בין הסטיקים של הזכרון …

kaftoritis
    חבר

יש לי רק סטיק אחד של 1G. אבל אני אנסה לבדוק את הנושא.

יש למישהו רעיון נוסף?

itsho
    מנהל בפורום

איזה לוח אם יש במחשב ?
    לפעמים, לוחות שיש עליהם FIREWIRE מפריעים להתקנת וינדוס ולא מזוהים בצורה נכונה במהלך ההתקנה.
    נסי לבטל בביוס את הFIREWIRE (אם קיים), להתקין וינדוס, ואחרי שוינדוס כבר עולה, לחזור לביוס ולאפשר את הFIREWIRE שוב.

וכן בדרך זו, מומלץ לבטל בBIOS דברים שיכולים להפריע להתקנת וינדוס, וכך "להקל" על ההתקנה.

רעיון נוסף – בדקי עם מערכת הפעלה LIVE כלשהי (לדוגמא – UBUNTU בעברית), שהמחשב תקין, ויכול להריץ מערכת הפעלה.

kaftoritis
    חבר

לוח של VIA, חיפשתי אם יש FIREWIRE (אין לי מושג מה זה) בכל אופן לא מצאתי שם כזה. לגבי התוכנת בדיקה שאתה ממליץ, אני אוריד ואני מבינה שאני מריצה אותה עם הפעלת המחשב?

בתודה מראש על כל העזרה והתמיכה

itsho
    מנהל בפורום

FIREWIRE הוא חיבור דומה לUSB. השימוש שלו הוא בד"כ למכשירי וידאו דיגיטליים כדוגמת מסרטות וכדו. יש גם כוננים קשיחים בחיבור זה.

לפעמים הFIREWIRE כתוב בביוס כ1394 או כ IEEE 1394

ראי כאן (שורה שלישית מהסוף):

נ.ב.
    שימי לב לא להתבלבל עם המושג FIRMWARE ('קושחה' בתרגום צולע)!

kaftoritis
    חבר

ב"ה

אין לי את ה FIREWIRE והרצתי את מערכת ההפעלה שנתת לי קישור אליה. והיא עלתה יפה ללא בעיות. תאמין לי שאם הייתי מכירה אותה הייתי נשארת איתה, אבל אני לא מכירה אותה בכלל. ניסיתי להריץ את הדיסק של הדרייברים והוא לא היה מוכן להריץ את ה-SETUP.

אז מה עושים עכשיו בעצם?

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.